TOP 8: Nejrychlejší člověk na světě

Každý rok po celém světě existuje mnoho nových záznamů v různých oborech. Mnoho z nich překvapí a způsobí skutečný zájem a radost. To platí zejména o světě sportu, kde se výsledky někdy zdají nemyslitelné. Proto dnes nabízíme poznání neuvěřitelných příběhů lidí, kteří jsou považováni za nejrychlejší na světě.

Není žádným tajemstvím, že běh je jedním z nejúžasnějších sportů. Koneckonců, právě zde se počítá doslova každou sekundu. Každý sport samozřejmě vyžaduje maximální obětavost, ale běh to jasně ukazuje. To je patrné zejména u závodů na krátké vzdálenosti.

Donald Lippincott, USA

Prvním nosičem rekordů ve světové historii v závodě na 100 metrů byl Donald Lippincott, zástupce Spojených států. Jeho čas byl jen 10,6 sekundy. Takový výsledek ukázal na olympijských hrách v roce 1912 ve Stockholmu, což byl v té době prostě neuvěřitelný úspěch. Na fotografii je ve středu.

Jesse Owens, USA

V roce 1932 byl dosažen nový rekord ve 100 metru - 10,2 sekundy. Jeho majitelem se stala Jesse Owens z USA. Záznam byl uveden na XI olympijských hrách v Berlíně a nemohl být zlomen po mnoho let. Mimochodem, sportovec vyhrál až čtyři zlaté medaile a byl jmenován nejvýznamnějším sportovcem. Souhlasím, vzrušující historie sportovních úspěchů.

Donovan Bailey, Kanada

Během letních olympijských her v Atlantě v roce 1996 vytvořil kanadský atlet Donovan Bailey světový rekord. Za pouhých 9,84 sekund překonal vzdálenost 100 metrů. Díky tomu se stal prvním Kanaďanem v historii, který byl zapsán do seznamu „nejrychlejších běžců na planetě“. Po skončení sportovní kariéry začal podnikat a organizoval charitativní fond. Jeho hlavním cílem je pomáhat mladým sportovcům.

Asafa Powell, Jamajka

Během Grand Prix atletiky ve Švýcarsku v roce 2008 vytvořil Asafa Powell nový rekord - překonal vzdálenost 100 metrů za pouhých 9,72 sekundy. Proslavil se, když 88krát ukázal výsledek, když běžel 100 metrů za 10 sekund nebo méně. Ostatní sprintery nedosáhly takových výsledků.

Tyson Gay, USA

V roce 2009 se v Šanghaji ujal americký sprinter Tyson Gay na krátkou vzdálenost za pouhých 9,69 sekundy. Tento výsledek mu umožnil obsadit druhé čestné místo a stát se druhým nejrychlejším člověkem na planetě. Jeho osobní záznam byl však oficiálně uznán jako nejlepší americký rekord, který si také zaslouží respekt.

Johan Blake, Jamajka

V roce 2012 v Lausanne na Mistrovství světa 19letý sportovec Johan Blake překvapil všechny. Sportovec snadno překonal vzdálenost 100 metrů za pouhých 9,69 sekund. Díky tomu byl jmenován nejmladším držitelem rekordů v historii.

Usain Bolt, Jamajka

Dosud je nejrychlejší osoba na světě považována za sportovce z Jamajky - Usain Bolta. Je obtížné přeceňovat jeho úspěchy ve sportovním poli. Nakonec se sportovec stal trojnásobným olympijským vítězem, současným mistrem světa ve třech sprintových disciplínách. Kromě toho byl opakovaně mistrem světa, kterého obdivují všichni.

Na konci léta 2009, ve finále mistrovství světa, Usain Bolt vykázal neuvěřitelný výsledek 100 metrů - 9,58 sekund. Jeho maximální rychlost jízdy dosáhla až 44,72 km / ha stala se rekordní rychlostí, kterou si člověk vyvinul v historii sportu. Udržet takový výsledek je samozřejmě neuvěřitelně obtížné, takže v intervalu mezi 60 a 80 metry jej snížil na 37,6 km / h.

Jen o pár dní později, Usain Bolt dal další rekord, ale již na 200 metrech - 19,19 sekund. Sportovec byl také součástí olympijského týmu své země a zúčastnil se štafety 4 x 100 metrů.Během této soutěže dal další rekord - 37,10 sekund. Díky tak neuvěřitelnému výsledku byl Usain Bolt nazýván „bleskem“. Nakonec se stal prvním člověkem na světě, který pro jednu olympiádu vytvořil tři rekordy najednou.

Biografie Usaina Bolta je ve skutečnosti vzrušující a uctivá. Atlet se narodil 21. srpna 1986. Ke věku patnácti let se stal slavným doma i v zahraničí. Protože získal vítězství v Kingstonu na mezinárodním běžícím turnaji. Tam získal zlatou medaili a dvě stříbrné. O dva roky později zlepšil svůj výkon v závodě o 200 m, činil 19,93 sekundy. Díky tomu se stal prvním juniorem na světě, který dokázal takovou vzdálenost překonat za méně než 20 sekund.

Později, v roce 2012, Usain obhájil titul „nejrychlejší muž na světě“ za běh ve Velké Británii na olympijských hrách. Navíc se stal nejlepším ve 100 metrů, 200 metrech a jako součást relé 4 x 100 metrů. Sportovec byl proto prohlášen za první osobu v historii, která na olympijských hrách dvakrát za sebou obdržela zlaté medaile ve třech kategoriích. V roce 2016, na olympijských hrách v Brazílii, sportovec opět získal zlatou medaili ve vzdálenosti 100 metrů.

Jerry Mikulek

Atletika se nestala jedinou disciplínou, kde se nastavují různé rychlosti. Jerry Mikulek se stal jedním z nejrychlejších střelců na planetě. Za pouhých 0,57 sekundy může střílet 5krát na jednu hrací kartu. Kromě toho se stal autorem až pěti záznamů pro střelbu z revolveru. To samozřejmě přispělo k fascinaci zbraněmi a střelbou, kterou Jerry již nějakou dobu učil. Během svého života vyzkoušel téměř všechny typy zbraní.

Není divu, že Jerry Mikulek je slavný zkušený zbrojař. To mu umožňuje přizpůsobit a v případě potřeby upravit revolvery tak, aby pracovaly co nejefektivněji.

Bez nadsázky lze říci, že každý záznam je indikátorem vůle, charakteru a nekonečné odhodlání v vyčerpávajícím tréninku. Každý sportovec si zaslouží úctu, protože ne každý je schopen dosáhnout takové neuvěřitelné výšky ve světě sportu.